Halloween - projektové vyučování

22.09.2015 09:58

Vážení rodiče,

na konci října - 29. a 30. 10. nás čekají podzimní prázdniny a k nim se ještě přidá Státní svátek dne 28. 10. Z celého týdne nám tedy zbývají jen 2 dny a my je využijeme na projektové učení. V pondělí 26.10. je to projektový den s názven Halloween, v úterý pak Dopravní výchova.

Během měsíce října se seznámíme s tradičním svátkem v anglicky mluvících zemích, vyrobíme si dekorace a vyzdobíme školu. S danou tematikou se budou žáci setkávat i při hodinách českého jazyka, matematiky, hudební výchovy a angličtiny. Dne 26.10. nás čeká slavnostní vyhodnocení a halloweenský rej s hostinou.

Při příležitosti tohoto svátku vyhlašuji soutěž "O nejodpornější halloweenskou dobrotu". Podmínkou je, že doma připravená dobrota musí být na pohled odporná, ale zároveň musí být jedlá! Při vyhodnocení budou oceněny první tři nejpovedenější výtvory, i ostatní soutěžící dostanou malý dárek. Po vyhodnocení ohavnosti rozporcujeme a ochutnáme.

V úterý 27.10. pojedeme na nové dopravní hřiště v Hradci Králové, kde je pro žáky připraven program související s bezpečností na chodníku i na silnici. V případě nepříznivého počasí program proběhne ve škole.

Zpět