kalendář akcí na 1. pololetí škol. roku 2017/2018

01.09.2017 13:22

září

4.9. slavnostní zahájení školního roku

11.9. společná zahajovací schůzka rodičů od 16.30 hod.

 – informace k organizaci a průběhu vzdělávání ve školním roce 2017/2018, opětovné seznámení se školním řádem a ŠVP ZV ŠKOLA PRO ŽIVOT – č. j. 17/2015 včetně provedených změn uvedených v Dodatku č. 1 vstupujících v platnost dne 1. 9. 2016 a Dodatku č. 2 vstupujícího v platnost dne 1.9.2017, ŠVP ŠD, nabídka zájmových útvarů pro tento šk. rok, informace příslušným zákonný zástupcům o sestavení PLPP, IVP pro jejich syna/dceru, souhlas s uhrazením pracovních sešitů.

21.9. ukázka dravců, 10:30-11:30 hod., cena 40,- Kč

29.9. Hrajeme si s vitamíny - projektové vyučování pro 1. ročník

29.9. projekt Svatý Václav pro žáky 3.,4. a 5. ročníku

Projekt  „Svatý Václave“

U příležitosti státního svátku jsme si přiblížili postavu patrona české země v projektu „Svatý Václave“. Nejprve žáci podumali, co všechno již znají a potom se pustili do pátrání po dalších informacích na internetu. Bylo jich hodně a tak jsme se snažili rozlišit a ujasnit si pro nás nejdůležitější  fakta. Po náročné práci jsme si poslechli skladby, které jsou oslavou Václava světce, jako např. chorál   „Svatý Václave“, či Petra Skoumala „Neopouštěj nás“ a Jaromíra Nohavicu v „Legendě o sv.Václavu“. Doslova detektivní práci zažili žáci v matematice, kdy při vypočítání několika příkladů vždy vyšel výsledek  20 a to s komentářem, že výsledky příkladů souvisí s peněženkou a se svatým Václavem. Vytažená dvacetikoruna z peněženky a veliká lupa nakonec pomohla k odhalení . Ano, dnes už všichni vědí, že na české dvacetikoruně máme svatého Václava na koni s mottem“Svatý Václave, nedej zahynout nám i budoucím“.

 

Dny s tematikou

Jaký  je  dnes  den ?

Jablíčkový, Plyšákový, Kloboučkový, Spinnerový nebo snad Voňavý den? Každý den je na naší škole jiný. Tak si zpestřujeme  dny ve škole, než se dočkáme tak vzdálených a tolik očekávaných Vánoc. Žáci se společně domluví a vyvěsí  s paní učitelkou zvolené dny na týden dopředu na nástěnku.  A pak už záleží na každém z nich, jak téma zpracuje a taky nemusí, když se mu prostě nechce nebo taky nemusí mít zrovna čas, či ho téma neosloví…..Plyšákový den byl jasný. Skoro každý má svého nejmilejšího plyšáčka a tak se s ním mohl pomazlit ve škole. Ale Jablíčkový den byl pestřejší, protože jablíčka se na škole objevovala v různé podobě, dokonce i v podobě upečených jablíčkových růžiček. Bubínkový den byl také zajímavý. Žasli jsme, na co všechno se dá bubnovat a moc fajn bylo, když si někdo sám bubínek vyrobil. Spinnerový den byl doslova přehlídkou spinnerů z různých koutů světa. Velké oblibě se těšil ten Bonbónkový a pravdu pestrý byl Kloboučový nebo Náramkový den. Paní učitelky se velmi těší na Tichý den. Zatím máme nápadů spoustu a tak doufáme, že nám ten čas do Vánoc  tímto způsobem uteče jako voda.

28.9.  Státní svátek

 

říjen

1.10.  Vítání občánků Kratonoh od 14:00 hod.

2.10. - 6.10.  začínají kroužky, kluby a doučování

9.10.  informační odpoledne pro rodiče žáků 1. ročníku 14.00 - 17.00 hod.

20.10.  Dentální hygiena - semináře pro žáky od 10:45 (1. a 2. ročník) a 11:30 (3. - 5. ročník).

 • Dental Prevention je preventivní program, který se zaměřuje na výuku správné domácí péče o zuby a dásně.
 • Cílem semináře bude během 45min dětem vysvětlit, jaký je rozdíl mezi mléčným a stálým chrupem, jaké jsou druhy zubů a jak je to s jejich stavbou.
 • Následovat bude problematika kazu a příčina jeho vzniku, na závěr se děti naučí správnou techniku čištění zubů.
Děti potřebují pouze zubní kartáček (ne elektrický).
 

24.10.  Předškoláček

26.10. - 27.10.  podzimní prázdniny

28.10.  státní svátek

30.10. Halloween - tvoření z přírodnin (dekorace), soutěže, rej masek

 • 7.50 slavnostní zahájení – defilé masek, focení ve vyzdobených prostorách školy
 • 8.00-10.00  vyrábění dekorací ve třídách ( žáci si odnesou  domů)
 • 10.00-11.00 zábavné soutěže jednotlivců:  strašidelná stezka pro odvážné, kouzelný měšec, lov netopýrů, postřeh krysy, hod kouzelným kamenem na čarodějnici Hátu, halloweenské puzzle a kimova hra, hod hadem na čáru, přenášení smradlavého lektvaru, překážková dráha,… + získání odměny u pavouka
 • 11.00-12.20 rej masek a zábavné soutěže družstev
 • 12.30  halloweeenské menu ve školní jídelně

 

listopad

2.11.  celý den nepůjde elektřina

          turnaj v hraní piškvorek

          turnaj v hraní kuliček

17.11. státní svátek

20.11.  informační odpoledne od 14:00 do 17:00 hod.

22.11. pedagogická rada

27.11.  Předškoláček

 

prosinec

2.12.  adventní vystoupení všech žáků školy od 17.00 hod.

Vážení rodiče,

zveme vás na adventní vystoupení dětí a žáků naší školy dne 2. 12. 2017 od 17:00 hod. při slavnostním rozsvěcení stromu v Kratonohách. Tímto bych Vás také chtěla požádat, abyste si tento podvečer rezervovali a strávili ho s námi v příjemné atmosféře sálu hostince U Kaštanu. Pokud máte již jiné plány, dejte nám prosím vědět, abychom s vaším dítětem při vystoupení nepočítaly.

Stejně jako v loňském roce bude v odpoledních hodinách probíhat adventní jarmark před budovou Obecního úřadu v Kratonohách. Ráda bych Vás požádala o výrobky, které bychom mohly nabízet. V loňském roce byly doma vyrobené výrobky velmi pěkné. Všechny si našly nové majitele, ať se jednalo o dekorace na stůl, ke dveřím či krásně nazdobené cukroví. Věřím, že i letos budete mít mnoho nápadů, čím jarmark zpestřit.

Děkuji a těším se na shledání

                                                      M. Bisová

5.12. Mikuláš v ZŠ a MŠ - "čertovská škola"

6.12.  Domov Libuše - adventní vystoupení pro obyvatele penzionu  od 10:00 hod.

12.12.  Předškoláček

18.12.  Muzikohraní - Hudební prožitkové programy s prvky muzikoterapie

Program probíhá prožitkovou interaktivní formou. Mladší děti (1.-2.tř.ZŠ) se seznamují s netradičními hudebními nástroji (viz. info používané hudební nástroje) prostřednictvím pohádky O kouzelných hudebních nástrojích, o Sluníčku, o Černém mraku a o Větru, starší děti (3.-5.tř.ZŠ) pak s využitím jiných praktických činností. Součástí tohoto programu je i základní seznámení s bubny (šamanský buben, djembe, darbuka a alternativně také drumben) a hravý prožitek skupinového bubnování,  muzikoterapeutická relaxace.

Nejde jen o zajímavé seznámení s netradičními hudebními nástroji, ale  také o prožitek ticha, vnitřního zklidnění, rozšířeného vnímání a naslouchání různým zvukům, soustředěné pozornosti, skupinové spolupráce a porozumění důležitosti jednotlivce ve skupině, prožitek rozlišení hudby a hluku, fantazie a představivosti, relaxace, atd.

Používané hudební nástroje: zvonkohry Koshi, didgeridoo, tibetské mísy, zvonky a činelky, děšťové hole, hromový buben, kalimba, brumle, hudební luk a ústní harfa, australský frčák, mořský buben, indiánská chřestidla, šamanský buben, djembe, koncovky...

 

 

19.12.  školního vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM a.s. - Tonda Obal na cestách

 

       Beseda je vhodným doplněním environmentální výchovy žáka. Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK, jeho pilotní fáze proběhla již v roce 1997.

 

V průběhu besedy lektor žákům ozřejmí správné třídění a následné využití separovaného odpadu. K tomu mu napomáhá výstavka Tondy Obala - kufřík plný recyklátů a materiálů i názorné dvouminutové filmy o recyklaci či likvidaci odpadu. Součástí je také hra, při které si žáci prvního stupně prakticky vyzkouší, jak správně třídit.

 

 

20.12.  adventní prohlídka státního zámku Slatiňany

           

ve středu 20.12.2017 si zpříjemníme čekání na Vánoce výletem do Slatiňan na zámek,  kde se zúčastníme programu „Jak se žilo na zámku“.  Prohlídku vánočně vyzdobeného zámku s jeho malými i dospělými obyvateli ve vánočním čase, kteří očekávají vzácnou návštěvu, i prohlídku hospodářského zázemí zámku si zpestříme zajímavými úkoly v pracovních listech, křížovce a osmisměrce. V blízkosti  zámku je také Cukrárna u mlsné kočky, takže se možná vypravíme i tam.

odjezd : ve středu 20.12.2017 od školy v 7:30 hodin

návrat: mezi 12:10 – 12 :30 hodin ke škole

 

Žáci si vezmou svačinu, pití, tužku, drobné na útratu – suvenýry, dárečky,   mlsky, teplé oblečení. Oběd stihneme, netřeba odhlašovat.                 

Děti, které potřebují na zvládnutí cesty autobusem léky, budou jimi vybavené od rodičů. Zárověň je třeba o této skutečnosti informovat třídní učitelku.

Cena výletu činí: 120,- Kč, kterou prosíme zaplatit do pondělí 18.12.2017.

21.12.  knihovna v Hradci Králové 2.-5. roč.

22.12.  vánoční besídky ve třídách

23.12. - 2. 1.   vánoční prázdniny

3.1.2017          jdeme do školy

 

leden

       

15.1.   tripartita, dle domluveného času ( žák + rodič + učitel)

24.1.  pedagogická rada

31.1.   pololetní vysvědčení

2.2.     pololetní prázdniny

 

Plavecká výuka

Podle rozvrhu Plavecké školy Zéva Hradec Králové jsme byli zařazeni do III. cyklu (březen 2018 - červen 2018). Výuky se žáci budou účastnit vždy v úterý v čase od 10,30 do 11,30 hodin. Odjezd autobusu od budovy školy je stanoven na 9,30 hodin. Dle zaslané kalkulace došlo k navýšení cen:

 • pro žáky 1. ročníku (nad rámec ŠVP/hradí zákonní zástupci) = 670,- Kč (bez návštěvy AQC) za 10 výukových lekcí,
 • žáci 2., 3. a 4. ročníku (v rámci ŠVP/hrazeno z prostředků ONIV a zřizovatele) = 670,- Kč za všech deset výukových lekcí.
 • pro žáky 5. ročníku (nad rámec ŠVP/hradí zákonní zástupci) = 670,- Kč (bez návštěvy AQC) za 10 výukových lekcí,

Poplatek za návštěvu AQC zůstává nezměněn tj. 110,- Kč.

Zpět