•  DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

• Operační program Výzkum,vývoj a vzdělávání  - ŠABLONY III.

Naše škola se zapojila do Operačního programu Výzkum,vývoj a vzdělávání vyhlášeném MŠMT a spolufinancovaného Evropskou unií -  prioritní osa programu 3-Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání v celkové výši Kč 517 417,00 v režimu zjednodušeného vykazování prostřednictvím tzv. ŠABLON III PRO MŠ A ZŠ. Projekt slouží k finanční, personální a vzdělávací podpoře škol, tak aby došlo ke zvýšení a zlepšení kvality výuky na ZŠ a MŠ.
      Naše škola z tohoto programu využívá podpůrná opatření pro rozvoj matematické gramotnosti a polytechnického vzdělávání. Zapojíme ICT techniku do vzdělávání. Posílili jsme personální obsazení mateřské školy -  členkou kolektivu MŠ je od listopadu školní asistent.
     Díky této výzvě budeme moci dovybavit školní třídu výpočetní technikou, zakoupit pomůcky na rozvoj matematických schopností a realizovat projektové dny ve školce i ve škole ve výuce i mimo ni.
      Projekt realizujeme od 1.10.2020 do 30.9.2021.

Zvolené aktivity:

• Školní asistent – personální podpora MŠ, úvazek 0,5 (MŠ) na 1 školní rok
  • Projektový den ve výuce ve škole (MŠ) - 4x
  • Projektový den ve výuce mimo školu (MŠ) - 6x
  • Školní asistent – personální podpora ZŠ, úvazek 0,1 (ZŠ)
  • Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ (ZŠ)
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky v ZŠ (ZŠ)
  • Projektový den ve výuce ve škole (ZŠ) - 4x
  • Projektový den ve výuce mimo školu (ZŠ) - 2x

• Operační program Výzkum,vývoj a vzdělávání - ŠABLONY II.

Naše škola se zapojila do Operačního programu Výzkum,vývoj a vzdělávání vyhlášeném MŠMT a spolufinancovaného Evropskou unií -  prioritní osa programu 3-Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání v celkové výši Kč 945 541,00 v režimu zjednodušeného vykazování prostřednictvím tzv. ŠABLON PRO MŠ A ZŠ. Projekt slouží k finanční, personální a vzdělávací podpoře škol, tak aby došlo ke zvýšení a zlepšení kvality výuky na ZŠ a MŠ.

Naše škola z tohoto programu využívá podpůrná opatření pro rozvoj matematické a čtenářské gramotnosti. V práci pokračuje čtenářský klub a klub dětské logiky a matematických her, doučujeme žáky, kteří potřebují podporu v učení českého jazyka a matematiky. Posílili jsme personální obsazení mateřské školy -  členkou kolektivu MŠ je i nadále chůva. V průběhu školního roku se zúčastníme různých školení a budeme sdílet své zkušenosti s dalšími mateřskými a základními školami, využijeme podporu odborníků z praxe a zapojíme ICT technika do výuky informatiky v 5.ročníku školy.

Díky této výzvě budeme moci dovybavit školní knihovnu, jazykovou učebnu, zakoupit pomůcky na rozvoj matematických schopností, ICT techiku a pomůcky či hračky pro dvouleté děti.

Celková hodnota projektu je  945 541,00 Kč. Projekt realizujeme od 1.10.2018 do 30.9.2020.

• Chůva – personální podpora MŠ (MŠ)
  • Polytechnické vzdělávání pedagogů MŠ (MŠ)
  • Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ (MŠ)
  • Školní asistent – personální podpora ZŠ, úvazek 0,2 (ZŠ)
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP – osobnostně sociální rozvoj a polytechnické vzdělávání (ZŠ)
  • Zapojení odborníka z praxe do výuky v ZŠ (ZŠ)
  • Zapojení ICT technika do výuky v ZŠ (ZŠ)
  • Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem (ZŠ)
  • Čtenářský klub pro žáky ZŠ (ZŠ)
  • Školní asistent – personální podpora ŠD, úvazek 0,2 (ŠD)
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ŠD (ŠD)
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ŠD - inkluze

• Operační program Výzkum,vývoj a vzdělávání - ŠABLONY I.

Naše škola se zapojila do Operačního programu Výzkum,vývoj a vzdělávání vyhlášeném MŠMT a spolufinancovaného Evropskou unií. Projekt sloužil k finanční, personální a vzdělávací podpoře škol, tak aby došlo ke zvýšení a zlepšení kvality výuky na ZŠ a MŠ.

Naše škola z tohoto programu využívala podpůrná opatření pro rozvoj matematické a čtenářské gramotnosti. Založili jsme čtenářský klub a klub dětské logiky a matematických her, doučovali jsme žáky, kteří potřebují podporu v učení českého a anglického jazyka. Posílili jsme personální obsazení mateřské školy - nově se členkou kolektivu MŠ stala chůva. V průběhu školního roku jsme se zúčastnily různých školení a  sdíleli své zkušenosti s dalšími mateřskými a základními školami.

Díky této výzvě jsme vybudovali a vybavili školní knihovnu, jazykovou učebnu, zakoupili pomůcky na rozvoj matematických schopností a pomůcky či hračky pro dvouleté děti.

Celková hodnota projektu byla  552 482,- Kč. Projekt byl realizován od 1.10.2016 do 30.9.2018.

• Projekt Ovoce do škol

• Projekt Mléko do škol

• Projekt Kraje pro bezpečný internet

V každém školním roce se naše škola zapojuje do projektu Kraje pro bezpečný internet, který umožňuje učitelům naplňovat úkoly prevence rizikového chování a zvýšit tak informovanost žáků o rizicích internetu a bezpečném užívání IT technologií. Žáci si pak osvojí bezpečné chování na sociálních sítích.