školská rada

• Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

• Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci a studenti a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy.

• Funkční období členů školské rady je tři roky.

• Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně; zasedání školské rady svolává její předseda.

(1) Školská rada

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

i) podává návrh na vyhlášení konkurzu na ředitele školy.

(dle § 168  zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon)

Údaje o školské radě při škole v Kratonohách

Datum zřízení:            23. 9. 2005

Počet členů:                6

Členové:                      Školská rada pracuje od 11.9.2019 v tomto složení:

Zástupci za zřizovatele:
Radka Lehká
Petr Šatalík

Zástupci zákonných zástupců:
MUDr. Adéla Vyleťalová
Ing. Martin Šalda

Zástupci pedagogických pracovníků:
Mgr. Vladimír Novák
Mgr. Jitka Machová

Vyhlášení voleb do školské rady

V dodateřných volbách do školské rady konaných v září 2019 z důvodu ukončení pracovního poměru zaměstnanců byli z řad pedagogických pracovníkiů zvoleni tito kolegové: Mgr. Vladimír Novák a Mgr. Jitka Machová

1. Vážení kolegové,

ředitelka Základní a mateřské školy, Kratonohy, okres Hradec Králové, příspěvkové organizace vyhlašuje řádné volby do školské rady konané dne 16. 1. 2019 od 13.30 do 14.00 hod. v ředitelně školy.

Jako pedagogičtí pracovníci naší školy budete volit 2 členy školské rady.  Kandidáty na členy školské rady se mohou stát zletilé osoby navržené kýmkoliv z pedagogických pracovníků školy, přičemž pedagogický pracovník může za kandidáta navrhnout i sám sebe. Návrhy na kandidáty lze podávat nejpozději do 2. 1. 2019 na emailovou adresu: zs.kratonohy@post.cz

V den voleb obdržíte hlasovací lístky se jmény kandidátů v abecedním pořadí. Každý je oprávněn vybrat 2 členy a poté vhodit hlasovací lístek do volební urny. O výsledcích voleb budete informováni prostřednictvím webových stránek školy.

2. Vážení rodiče,

ředitelka Základní a mateřské školy, Kratonohy, okres Hradec Králové, příspěvkové organizace vyhlašuje řádné volby do školské rady konané dne 16. 1. 2019 od 14.00 do 18.00 hod. v tělocvičně školy.

Jako zákonní zástupci žáků naší školy budete volit 2 členy školské rady.  Kandidáty na členy školské rady se mohou stát zletilé osoby navržené kýmkoliv ze zákonných zástupců žáků školy, přičemž zákonný zástupce může za kandidáta navrhnout i sám sebe. Návrhy na kandidáty lze podávat nejpozději do 2. 1. 2019 na emailovou adresu: zs.kratonohy@post.cz

Mgr. Monika Bisová

V Kratonohách dne 14.12.2018